Sprawdzanie hasła do WiFi w systemach Windows 10, 11 i 7: Praktyczny poradnik

Czasami może się zdarzyć, że zapomnimy hasła do naszej domowej sieci WiFi. Na szczęście, systemy Windows oferują możliwość odzyskania tego hasła w prosty i szybki sposób. W dzisiejszym praktycznym poradniku dowiesz się, jak sprawdzić hasło do WiFi w systemach Windows 10, 11 i 7, aby cieszyć się nieprzerwanym dostępem do Internetu.

Przypomnienie sobie hasła do WiFi w Windows 10, 11 i 7 – pierwsze kroki do sukcesu

A więc, tak właśnie się stało – zapomniałeś hasła do swojej sieci WiFi i teraz zastanawiasz się, jak sprawdzić hasło do wifi windows 10 albo innej wersji tego systemu. Nie martw się! – odpowiedź jest dużo prostsza niż myślisz, ale zanim jej udzielę, chciałabym Cię zapoznać ze wszystkimi dostępnymi opcjami. Oczywiście najbardziej popularne ich warianty dotyczą systemu Windows 10, ale jak to mówią: różne są gusta, więc podam też informacje dotyczące sprawdzenia hasła w systemach Windows 11 i 7.

Windows 10: sprawdzanie hasła do WiFi w Menedżerze Sieci

Główną metodą sprawdzenia hasła do WiFi w systemie Windows 10 jest użycie Menedżera Sieci. Żeby to zrobić, wystarczy wykonać kilka kroków, które można by porównać do tańca na przyjęciu dla dzieci:

1. Najpierw klilkamy prawym przyciskiem myszy na ikonkę sieci obok zegara (w prawym dolnym rogu ekranu) i wybieramy opcję “Otwórz ustawienia sieci i internet”.
2. Teraz w nowym oknie, które ci się otworzyło, klikasz na “Wi-Fi”, a następnie “Zarządzaj znanymi sieciami”.
3. Odnajdujesz nazwę swojej sieci, prawy klik na nią i wybierasz opcję “Właściwości”.
4. Na samym dole widzisz opcję “Udostępnione hasło”. Pukasz swój komputer i prosisz go o odkrycie hasła, a on wywiązuje się z prośby (figę w kieszeń), W którymś momencie pojawia się Twoje hasło.

Jesteś już z nami? To przejdźmy do najnowszego systemu, którym jest Windows 11.

Windows 11: czy sprawdzanie hasła do WiFi jest takie samo jak w przypadku Windows 10?

Niezwykle interesujące pytanie – czy wszystko w Windows 11 wygląda tak samo jak w Windows 10? Otóż nie! Ale całe szczęście w kwestii sprawdzania hasła do WiFi różnice są niewielkie. Skoro więc już go pytacie… jak sprawdzić hasło wifi windows 11? Robisz prawie to samo, tylko zupełnie nie sięgając po Menedżera Sieci, ale wchodząc w Ustawienia i przechodząc do sekcji Sieć i Internet.

W Windows 11 wystarczy wykonać:

1. Otwórz Ustawienia.
2. Kliknij na Sieć i Internet, sprawdź, czy jesteś w sekcji Wi-Fi (gdybyś był na zakładce Ethernet).
3. Teraz kliknij na Zarządzanie znanymi sieciami.
4. Znajdujesz swoją sieć i powtarzasz kroki z opisu Windows 10 – czyli Prawy klik na sieć, Właściwości i odsłonięcie hasła w udostępnionej opcji.

Mam starszą wersję systemu, jak sprawdzić hasło do wifi windows 7?

Jak to bywa ze staruszkami, nie mają oni już siły na takie igraszki jak młodziaki. Właśnie dlatego sprawdzanie hasła w Windows 7 jest nieco bardziej skomplikowane. Ale nie martw się – służę pomocą:

1. Pójdziesz do Panelu Sterowania.
2. Po drodze napotkasz kategorię o nazwie Sieć i Internet – właśnie tam się kierujesz.
3. Teraz czyń tak: “Centrum sieci i udostępniania” -> “Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi” -> znajdujesz swoją sieć.
4. Gdy już na nią klikniesz oraz wybierzesz “Właściwości sieci”, to kontynuujesz w zakładce “Zabezpieczenia”.
5. W przypadku Windows 7, hasło ukrywa się pod “Klucz zabezpieczeń sieci”.

No dobrze, to już koniec!. Mam nadzieję, że powyższy poradnik był dla Ciebie interesujący. Powodzenia przy sprawdzaniu hasła do swojej sieci WiFi na każdym systemie!

Wszystko, co musisz wiedzieć o odzyskiwaniu hasła do WiFi w Windows 10, 11 i 7!

Wszyscy czasem zapominamy hasła do sieci WiFi, ale spokojnie! W tym artykule dowiesz się, jak odnaleźć swoje hasło w systemach Windows 10, 11 i 7. Oto krótkie zestawienie sposobów sprawdzania hasła do WiFi dla poszczególnych wersji Windows:

Windows 10: Przejdź do Menedżera Sieci poprzez prawy klilk na ikonkę sieci -> otwórz ustawienia sieci i internet -> Wi-Fi -> zarządzaj znanymi sieciami -> właściwości swojej sieci -> udostępnione hasło.

Windows 11: Otwórz ustawienia -> sieć i internet -> Wi-Fi -> zarządzanie znanymi sieciami -> właściwości swojej sieci -> udostępnione hasło. Tutaj także proces jest bardzo podobny do tego w Windows 10.

Windows 7: Ten staruszek wymaga więcej pracy: panel sterowania -> sieć i internet -> centrum sieci i udostępniania -> zarządzaj sieciami bezprzewodowymi -> właściwości swojej sieci -> zakładka zabezpieczenia -> klucz zabezpieczeń sieci.

Teraz już wiesz, jak sprawdzić hasło do WiFi bez względu na to, czy korzystasz z Windows 10, 11 czy 7! Nie pozwól, by zagubione hasło zabrało Ci dostęp do internetu – odzyskaj je w mgnieniu oka dzięki tym prostym krokom.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prev
Jak podłączyć pada PS4 do PC: Praktyczny poradnik krok po kroku

Jak podłączyć pada PS4 do PC: Praktyczny poradnik krok po kroku

Cześć!

Next
Jak sprawdzić czy mam wirusa na telefonie? Poradnik dla zaniepokojonych użytkowników

Jak sprawdzić czy mam wirusa na telefonie? Poradnik dla zaniepokojonych użytkowników

Czy zauważyłeś ostatnio, że Twój telefon działa wolniej, bądź zużywa więcej

Inne, polecane artykuły w serwisie