Łebsajt.pl Pozycjonowanie, strony internetowe, sklepy internetowe

KONTAKT: 661 161 270 53 03 03 054 kontakt@lebsajt.pl

Aktualności

Prowadzisz firmę? Wyrzuć to pismo do kosza!

Jeśli jestś przedsiębiorcą to bardzo prawdopodobne, że otrzymasz, lub już otrzymałeś pismo od Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczych i Firm (nie mylić z CEIDG).

Pismo wygląda następująco:

podszywają się pod CEIDG

CEDGiF jest to pewnien twór, który chce, aby przedsiębiorca uiścił opłatę fakultatywną w wysokości 295,00 zł za to, że ogłoszono w ich rejestrze wpis dotyczący naszej firmy. Pismo jest tak skonstruowane, że działa na mniej czujnych przedsiebiorców, którzy niepotrzebnie wnoszą opłatę.

Znajdziemy tutaj odwołania do różnych artykułów Ustaw, oraz ostrzeżenie, że jeśli opłata nie zostanie wniesiona w terminie, to spowoduje to jakieś zmiany wynikające z jakiegoś regulaminu. Tak się składa, że na stronie internetowej opublikowanej pod domeną taką samą jak domena adresu e-mail administratora, który podpisał się pod tym pismem jest opublikowany „regulamin”, z tym, że pisał go chyba jakiś gimnazjalista. W piśmie jest też jakiś ciąg znaków wyglądający jak sygnatura akt, a całość dopełnia nazwa tego tworu, która może być łatwo mylona z Centralną Ewidencją I Informacją o Działalności Gospodarczej prowadzoną przez Ministerstwo Rozwoju.

Pisma są wysyłane masowo do nowych  i prowadzących działalność już wiele lat przedsiębiorców.

Pamiętajmy, że jeśli takie pismo do nas trafi, to wrzucamy je do niszczarki do dokumentów i o nim zapominamy, chociaż warto też przestrzec znajomych przedsiębiorców (szczególnie tych mniej doświadczonych), aby nie dali się nabrać na to naciąganie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *